13.11.2014 • Ewelina Janicka

„ 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet ”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej informuje, iż w dniach pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka) odbędzie się międzynarodowa kampania ONZ: „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.

Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:

·         budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,

·         wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,

·         budowanie      powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,

·         wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,

·          tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec kobiet.

W kampanii bierze udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach.

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej włączają się do akcji od 25 listopada 2014 r. do 10 grudnia 2014 r. w godzinach od 8 do 14 będą udzielać każdej osobie zgłaszającej się do tut. Centrum, stosownych porad i pomocy w zakresie przemocy wobec kobiet.

Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony PCPR-u. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.