Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej
Aktualności
10.12.2014 • Admin
Działania Projektu „Szczęśliwi, bo razem” przebiegają zgodnie z harmonogramem.
Zakończone zostały zajęcia dla I grupy z psychologiem (dla 20 osób) oraz trzydniowe warsztaty wyjazdowe dla wszystkich beneficjentów i ich opiekunów. W trakcie zajęć wyjazdowych beneficjenci projektu nie tylko skorzystali ze wsparcia i pomocy psychologa ale także mieli okazję do zwiedzenia ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku.
W Lwówku Śląskim zwiedzili browar z kilkusetletnią tradycją. Zachwyt wzbudził zamek Czocha z przepięknymi komnatami, zbrojami i wystrojem. Wielu śmiałków pokonało niezwykle strome i kręte schody basztowe i podziwiało panoramę okolic zamku i jeziora.
Wszyscy doskonale bawili się w Zamku Legend Śląskich w Pławnej. Każdy mógł samodzielnie poruszać niezwykłe bajkowe postacie, wysłuchać legend, zwiedzić Arkę Noego i oczywiście uwiecznić wszystkie atrakcje na zdjęciach. Bardzo podobało się także Muzeum Kargula i Pawlaka z rekwizytami ze znanego wszystkim filmu.
W listopadzie zakończyły się zajęcia z zakresu aktywizacji zawodowej tj. zajęcia z trenerem pracy, w trakcie których beneficjenci uczyli się jak poruszać się po rynku pracy, prowadzić rozmowę z przyszłym pracodawcą, napisać list motywacyjny. Każdy z uczestników otrzymał również „Poradnik dla poszukującego pracy”.
2 grudnia zakończono zajęcia z zakresu wizażu i autoprezentacji. Zajęcia te były elementem aktywizacji społecznej, będące jednocześnie kompleksowym wsparciem dla osób niepełnosprawnych w poszukiwaniu pracy. Warsztaty miały na celu pomóc beneficjentom w jak najkorzystniejszym zaprezentowaniu się pracodawcy, przełamaniu własnej nieśmiałości, poprawie wizerunku. Praktyczne rady dotyczące ubioru, mody i makijażu dla kobiet z pewnością będą przydatne dla każdego uczestnika Projektu.       W trakcie zajęć, beneficjeci przed kamerą uczestniczyli w symulowanej rozmowie z pracodawcą, omawiali swoje wystąpienia oraz korygowali popełniane błędy. Prowadząca zajęcia Pani Izabela Maciuszek nie szczędziła dobrych i pożytecznych rad. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Projektu otrzymali zestaw kosmetyków. Zajęcia z wizażu zakończyły się wizytą każdego beneficjenta w salonie fryzjerskim. Praktyczne zajęcia z wizażu i autoprezentacji zyskały uznanie beneficjentów Projektu i będą z pewnością bardzo przydatne dla każdego z nich.
W styczniu rozpoczną się zajęcia z psychologiem dla II grupy beneficjentów oraz wyrównawcze zajęcia edukacyjne dla młodzieży.
Copyright © 2010